Roho Tekerlekli Sandalye Havalı Minder Özellikleri

Engelli insanların kullandıkları tekerlekli sandalyelerin daha rahat olması için farklı aksesuarlar ve ürünler geliştirilmektedir. Bu ürünler, uzun süren araştırmaların ve insanların ihtiyaçlarının sonucunda ortaya çıkmıştır. Bundan dolayı da son derece etkili çözümler sağlamakta ve engellilerin tekerlekli sandalyelerde çok daha rahat etmesine neden olmaktadır. Bu tür çalışmaları yapan firmalardan bir tanesi de Roho olup, ürettiği havali minder ile engellilerin rahat etmesine çok büyük katkı sağlamaktadır.

Havalı Minder Nedir?

Havalı Minder Nedir?

Engellerinden dolayı yürüyemeyen insanlar, tekerlekli sandalyelerin üzerinde uzun süreler geçirmek zorundadır. Ayın noktada uzun süre oturmak, insanların her rahatsız etmekte hem de vücutlarında bir takım yaraların oluşmasına neden olmaktadır. Bu da insanlar açısından son derece olumsuz bir durumdur. Oluşan yaralar ve hissedilen rahatsızlıklar, insanların yaşam kalitesini aşağılara çeken bir durumdur.

Engellilerin bu rahatsızlıklarını gidermek için farklı çalışmalar yapılmış fakat bunlardan istenilen sonuçlar alınamamıştır. Havalı minderin geliştirilmesiyle birlikte ise bu durum tersine dönmüştür. Havalı minder, adından da anlaşılacağı gibi özel bir maddeden üretilen ve içerisinde hava bulunan yastığa verilen isimdir. Bu ürün, insanların uzun süre aynı noktada oturması sonucunda hissedilen rahatsızlığı ve oluşan yaraları engellemektedir.

Havalı minderin, normal minder ya da yastıklardan çok fazla farkı vardır. Havalı minderler, insanların vücut hareketine anında uyum sağlar ve böylece oluşan yaralar engellenir. Üzerinde bulunan hücreler, söz konusu minderlerin sağladığı faydaların temel kaynağı olarak bilinmektedir. Bunlar, minder üzerine farklı şekillerde yerleştirilebilmekte ve böylece söz konusu havalı minderlerin farklı çeşitleri ortaya çıkmaktadır. Böylece insanlar, kendi ihtiyaçlarını karşılayacak olan ürünleri rahatlıkla seçebilmektedir.

Roho Havalı Minder Özellikleri

Roho havalı minder, insanların rahat etmesi için özel bir sistem kullanmaktadır. Buna göre insanların hareketlerine uyumlu olan hücreler, vücuda yapılacak olan baskıyı engeller. Bu ise hem rahatlık hem de sağlık açısından önemli avantajlar sağlar.

Roho hava minder, sıvı geçirmez özel bir maddeden üretilmiştir. Üretiminde şekli verilen bu ürün, bir tabanın üzerinde yer alır ve tekerlekli sandalyelerin üzerinde çok rahat bir şekilde kullanılır. Roho, çok sayıda farklı ürün üretmekte ve bunlar insanların ihtiyaçlarını etkin olarak karşılamaktadır. Farklı ürünlerin özelliklerinin de farklı olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Fakat bu minderlerin genel olarak özelliklerinin şu şekilde olduğunu söylemek mümkündür:

Hava Floatasyonu

Roho minderlerinin tamamında kullanılan hava floatasyonu teknolojisi, insanların oturma şekli ne olursa olsun, yapılacak olan baskıyı engellemekte ve çok büyük bir rahatlık sağlamaktadır. Minderin içindeki havaların akışı, bunun en önemli nedeni olarak dikkat çekiyor.

Hafiflik

Bu minderlerin en önemli özelliklerinden birisi de hafif olmalarıdır. İnsanlar, tekerlekli sandalyelerde rahat etmek için farklı ürünler kullandıklarında, bunların ağırlıkları da sandalyeleri olumsuz etkiler. Bunun bilincinde olan Roho, ürünleri çok hafif olarak tasarlayarak üretmektedir. Ürünleri ortalama ağırlığı sadece 0,6 kg’dır.

Stabil

Tekerlekli sandalyenin üzerinde uzun süre oturmak ve rahat etmek son derece zor olabiliyor. Bu havalı minderler sayesinde insanlar en rahat oldukları pozisyonu rahat bir şekilde tespit edecek ve sonrasında ise bu pozisyonda zorlanmadan uzun süre oturabileceklerdir.

Bu özelliklerin haricinde malzeme kalitesi son derece yüksektir ve herhangi bir koku yapması söz konusu değildir. Kolay kolay deforme olmayan ürün, uzun ömürlüdür. Kişinin oturma şekline göre ayarlanabilir olan ürünler, su ve sabun ile temizlenebilir.

Tekerlekli Sandalye Minderi Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Tekerlekli sandalye minderi alırken dikkat edilmesi gereken hususların başında ihtiyacın karşılanmasıdır. Bu ürünlerinde çok fazla çeşidi vardır ve insanların mutlaka ihtiyaçlarına uygun olan ürünleri tercih etmesi gerekmektedir.

Seçim yaparken rahatlık, konfor ve benzer özelliklerin yanında tekerlekli sandalyenin boyutu ve diğer özellikleri de dikkate alınmalıdır. Yani havalı minder ile tekerlekli sandalyenin uyumlu olması gerekir. Böylece üründen elde edilecek olan verim çok daha fazla olacaktır.

Kaynakca: goldmedikal.com/tekerlekli-sandalye-minderi

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Arayın