Roho Matress Section Havalı Yatak

Özellikle yatalak hastaların daha rahat etmeleri için tasarlanan medikal ürünler içerisinde ‘havalı yataklar’ oldukça önemli bir yer tutuyor.

Roho Matress Section Havalı Yatak

Havalı yataklar; hastanın uzun süre yatakta yatması sonucunda ortaya çıkabilecek olan yatak yarası oluşumlarını engellemek amacıyla üretilen yataklar olarak, gerek ev gerekse hastane ortamında kullanılıyor.

Dünya genelinde hastalar tarafından en çok tercih edilen havalı yatak modelleri listesinde Roho Matress Section; ilk sıralarda bulunuyor.

Roho Matress Section Havalı Yatak; 4 ana parçadan oluşan, hastanın boyuna ve ağırlığına göre kolaylıkla ayarlanabilen oldukça fonksiyonel ve kullanışlı bir yatak olarak; milyonlarca yatalak hasta tarafından kullanılan konforlu havalı yatak modelleri içerisinde yer alıyor.

Temizliği oldukça kolay olan Roho Matress Section Havalı Yatak; neopren kloropren malzemeden imal edildiği için çevredeki ısı değişikliklerine karşı mükemmel bir direnç gösteriyor, esnek olduğu için hastaya hiçbir şekilde rahatsızlık vermiyor ve romatizma ve eklem ağrılarından muzdarip olan hastaların da ağrılarını azaltıcı bir etki gösteriyor.

Roho Matress Section Havalı Yatak Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

 • Dekübit ülseri( oluşma riski olan ya da dükübit ülserinden muzdarip olan hastalar) bu ürünü uzun süre kullanabilir.
 • Uzun süre yatmak ve yatağa bağımlı bir şekilde yaşamak zorunda olan hastalar; kaliteli bir havalı yatak seçiminde bulunmak için bu ürünü tercih edebilir.
 • Roho Matress Section Havalı Yatak; hastanın uzun süre yatakla teması sonucunda dirsek, kuyruk sokumu, kalça, kulak vb. vücut bölümlerinde ortaya çıkan kızarıklık ve yara oluşumlarını da en aza indirger.
 • Roho Matress Section Havalı Yatak; hastanın yatakla temasına bağlı olarak vücudunda oluşan basınç miktarını düşürür, hastanın kan akışını düzenler ve cilt dokularında daha bol miktarda oksijen ve besin oluşumunu sağlar. Böylelikle hastanın vücudunda bası yarası oluşumu da engellenmiş olur.

Matress Section Havalı Yatak Özellikleri Nelerdir?

 • Ürün, tamamen neopren malzemeden oluştuğu için her türlü alkol, deterjan, asit ve ketonlara karşı oldukça dirençlidir.
 • Ürün yüksekliği yaklaşık olarak 8 cm. iken; ürün boyutları 86 /42 cm şeklindedir.
 • Ürün üzerinde yer alan tüm hücreler; hava kanalları yardımıyla birbirine çapraz şekilde bağlanmıştır.
 • Bir adet havalı yatak elde edebilmek için 4 adet yatak ünitesi satın almak gerekir. Bu 4 adet parçanın çıtçıt yöntemi ile birbirine bağlanması ile havalı yatak kurulumu da tamamlanmış olur.
 • Matress Section Havalı Yatak; boyun, sırt, kalça, baş bölgesi için ayrı ayrı ayarlanabilir ve bu 4 adet havalı yatak ünitesi birbiriyle tamamen uyumludur.
 • Ünitelerin tamir edilmesi de oldukça kolaydır.
 • Havalı yatağın üniteleri su, buhar, gaz sterilasyon yöntemleri ya da klorlu temizlik malzemeleri yardımıyla kolayca temizlenebilir.
 • Pozisyonlu havalı yatak kategorisinde bulunan Roho Matress Section Havalı Yatak; hasta vücudunda bulunan yaraların iyileştirilmesi amacıyla da kullanılabilir.

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Arayın